Haber

AK Parti’li Yayman: “Üç harfli marketlerin zamları asla kabul edilemez”

TBMM Dijital Mecralar Kurulu Lideri ve AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, “Üç harfli marketlerin milletimizi cendere altına alan zamları asla kabul edilemez, milletimizin menfaatlerini korumak için ne gerekiyorsa yapacağız.” dedi.

Yayman, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, cumhurbaşkanı adayı hala belirli olmayan altılı masanın, bu sefer milletin karşısına “güçlendirilmiş parlamenter sistem” ismi altında çıktığını söyledi.

Son 5 yıldır “güçlendirilmiş parlamenter sistem” vadeden altılı masanın, yarı başkanlık modeli bir sistemi önerdiğini lisana getiren Yayman, “Bunu neye dayanarak yaptılar, kime danışarak, kiminle istişare ederek bu noktaya geldiler anlamak güç.” diye konuştu.

Altılı masadaki cumhurbaşkanlığı adaylığı tartışmasını “aşık atışması” olarak nitelendiren Yayman, DÜZGÜN Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu’nun, “Kılıçdaroğlu aday olursa kazanamaz endişesi duyuyoruz.” sözünü anımsattı.

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay’ın, Ağıralioğlu’na, “Her evin çocuğunun kusuruyla ilgili kulağı çekilecekse evin reisi çeker” karşılığını verdiğini ifade eden Yayman, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, partisinin küme toplantısında yaptığı konuşmanın, “adı konmayan bir kulak çekme” olduğunu belirtti. Yayman, Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt’un sözlerinin ise tartışmaya benzin döktüğünü dile getirdi.

Adaylık tartışmasının, altılı masada fikir birliğinin olmadığını ortaya koyduğunu vurgulayan Yayman, “Anayasa değişikliği önerileri de altılı masanın Türkiye’yi ileriye götürme değil, statükoyu, eski Türkiye’yi, krizi, kaosu, önceleyen bir anayasa vaadi.” görüşünü paylaştı.

Zincir marketlerle ilgili tartışmalara da değinen Yayman, “Üç harfli marketlerin milletimizi cendere altına alan artırımları asla kabul edilemez. Zincir marketlerin, milletimizi ezmeyi amaçlayan, milletimizi her gün bir şok dalgasına tutan fiyat artışları hakikat değil. Cumhurbaşkanımızın lisana getirdiği üzere milletimizi artırımlara, hayat pahalılığına, enflasyona asla ezdirmeyeceğiz ve üç harfli marketlere yönelik milletimizin menfaatlerini korumak için ne gerekiyorsa yapacağız ve yapmaya devam ediyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Hamur-Tutak-Patnos kara yolu hizmete açılıyor

AK Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi de Ağrı-Hamur-Tutak-Patnos kara yolunun, yarın hizmete açılacağını hatırlattı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Batıda ne varsa doğuda da birebiri olacak” dediğini belirten Çelebi, “Yol medeniyettir” anlayışıyla Ağrı’ya hizmete devam edeceklerini aktardı.

Çelebi, ayrıca Ağrı’nın kültür, turizm, tarih ve doğal güzellikleriyle anılması ve var olan potansiyelinin tüm ülkeye yayılması için de çalışmalar yaptıklarını kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu