Haber

Muş’ta Vefa ekibi her ay 400 hasta ve engellinin evini temizliyor

Muş Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın (SYDV) Vefa Projesi kapsamında oluşturduğu ekip, her ay ihtiyaç sahibi 400 yaşlı ve engellinin evlerini temizliyor.

Proje kapsamında yaşlılar, engelliler, hastalar ve bakacak kimsesi olmayanların sağlıklı bir ortamda yaşamlarını sürdürebilmeleri için proje kapsamında meskenler makul aralıklarla temizleniyor.

Bu kapsamda kanser hastası olan Yıldız Aksoy’un konutuna giden Vefa Ekibi, konutta temizlik ve eksiklikleri giderdi.

Ekibe eşlik eden SYDV Müdürü Kadir Güner, gazetecilere yaptığı açıklamada, rutin işlerin dışında merkez ve köylerde yaşayan 400 engelli, hasta ve yaşlının evlerini temizlediklerini söyledi.

Yaklaşık 25 kişilik grubun gittikleri evin her yerini temizlediklerini anlatan Güner, şunları kaydetti:

“Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımızın sayımızı artırmasıyla daha fazla eve hizmet veriyoruz. Ev ziyaretlerinde vatandaşlarımıza temizlik ve günlük işlerinde yardımcı olunuyor, market alışverişi yapılıyor. Ekiplerimiz temizlik malzemelerini ve ekipmanlarını yanlarında götürüyor. Ayda 400 vatandaşımızın evine gidip hayır dualarını alıyoruz.”

Güner, proje kapsamında yaşlı, engelli ve bakıma muhtaç insanlara devletin şefkatli elini uzatarak yanlarında olmaya devam ettiklerini belirtti. Bundan çok memnunuz.” dedi.

Ekipte misyoner olan Lale Taş, evleri temizlemeyi çok sevdiğini belirterek, “Yaşlılarımızın evlerine gidip temizlik, yemek, ütü gibi ihtiyaçlarını karşılıyoruz, hayır dualarını alıyoruz. Vatandaşlar çok ilgili. Verdiğimiz hizmetten dolayı mutluyum. Evden çıkarken ne zaman geleceğimizi soruyorlar. Allah devletimizi korusun.” dedim.

Saray Mahallesi’nde evi temizlenen Aksoy, yetkililere teşekkür ederek, “Evde temizlik yapamıyorum, perdelerimi yıkayamıyorum. Ekipler gelip her yeri temizliyor. Allah devletimize zarar vermesin. Kim sahip çıkacak” dedi. Devlet yoksa bizim.” sözlerini kullandı.

cermik-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu