Yaşam

Pınar Çocuk Resim Atölyesi deprem bölgesindeki çocuklarla buluşuyor

“Her Şey Çocuklarımız İçin” mottosuyla çocuklara hayallerini resmetme fırsatı sunan Pınar Çocuk Fotoğraf Atölyesi, depremden olumsuz etkilenen minik ressamlarla buluşmaya hazırlanıyor. Adıyaman, Kahramanmaraş ve Hatay’da gerçekleştirilecek Pınar Çocuk Fotoğraf Atölyesi ile 42. Uluslararası Pınar Çocuk Fotoğraf Yarışması kapsamında hayallerini renklerle birleştirecek binlerce çocuğun fotoğrafları ödüllendirilecek.

Gıda sektörünün lider markası Pınar, 42 yıldır aralıksız devam eden Pınar Çocuk Fotoğraf Yarışması ile birlikte 2016 yılından beri eş zamanlı olarak düzenlediği Pınar Çocuk Fotoğraf Atölyesi’ni deprem bölgesine taşıyor.

Deprem bölgesindeki 30 çadır kent ve konteyner kentte kurulacak atölye alanında minik ressamlarla buluşacak olan Pınar Çocuk Fotoğraf Atölyesi’nin ilk durağı 4-7 Haziran ortasında Adıyaman olacak. Adıyaman’ın ardından 17-21 Haziran’da Kahramanmaraş’ta, 22-26 Haziran’da Hatay’da fotoğrafa ilgi duyan çocuklarla buluşma olacak.

“Her şey çocuklarımız için” mottosuyla çocuklar için uzun soluklu sosyal sorumluluk projeleri yürüten Pınar, bu yıl Pınar Çocuk Fotoğrafçılığı ile deprem bölgesinde 6-14 yaş arası çocuklara fotoğraf çektirme fırsatı sunacak. Her yıl binlerce çocuğu fotoğraf sanatıyla buluşturduğu atölye. Atölyeye katılan minik ressamlar, atölye sonunda yüz boyama ve Pınar Kido süt ikramı gibi etkinliklerle vakit geçirecekler.

Atölye çalışmasına katılan 3 başarılı minik ressama Bisan Bisiklet hediyesi

Pınar Çocuk Fotoğraf Yarışması’nın konusu, bu yıl Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılı olması nedeniyle “Cumhuriyet Benim İçin” olarak belirlendi. 42. Uluslararası Pınar Çocuk Fotoğraf Yarışması’nda heyetin değerlendirmeleri sonucunda 7 öğrenciye Bisan Bisiklet, 7 öğrenciye kablosuz kulaklık, 14 öğrenciye profesyonel fotoğraf çantası ve ekipmanları, 3 öğrenciye 1- Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı aracılığıyla yıllık eğitim bursu. Yarışma kapsamında bu yıl özel olarak Pınar Çocuk Fotoğraf Atölyesi’ne katılan minik ressamların çalışmaları ödüllendirilecek. Ayrıca atölye çalışmalarına katılan 3 başarılı minik ressama heyete özel ödül olarak Bisan Bisiklet hediye edilecek.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

bigadic-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu